Czas spotkania: 70 min.

7 kolejka Ekstraliga C2 Trampkarz „Ekstraliga” 2017-04-27:
KS Ursus - SEMP Ursynów 3-1 (0-0).

"Zwycięzcy nigdy się nie poddają. Ci którzy się poddają nigdy nie wygrywają".

W czwartek gościliśmy przy Sosnkowskiego 3 dobrze znany nam zespół z Ursynowa - SEMP.
Od pierwszych minut meczu staraliśmy się narzucić swój styl gry. Jednak pierwsze groźne akcje na samym początku meczu przeprowadzili goście. Natomiast już w 2 minucie Ursus mógł objąć prowadzenie. Bezpośrednio z rzutu rożnego Adrian Kozarzewski trafił w poprzeczkę. W 15 minucie ładnie prawą stroną przedarł się Michał Śledziak, strzelał Jakub Kowalski i zmierzającą do bramki piłkę z linii wybił zawodnik SEMP-a. Do przerwy wynik 0-0.
Po przerwie dalej chłopcy realizowali założenia przed meczowe. Efekt - w 38 minucie Jakub Lepa dograł do wychodzącego na dobrą pozycję Kacpra Starszyńskiego, a ten technicznym strzałem wyprowadził Ursus na prowadzenie.
Po zdobyciu prowadzenia niepotrzebnie oddaliśmy inicjatywę gościom. SEMP, który coraz bardziej groźniej atakował w 65 minucie doprowadził do wyrównania, po ładnym strzale z końcowej linii boiska.
W końcówce meczu, która robiła się nerwowa i sypały się kary minutowe, stało się to na co czekaliśmy. Ponownie na ostatnie 2 minuty meczu na boisku pojawił się Jakub Lepa i mając 2 kontakty z piłką zdobywa 2 bramki. Najpierw w 79 minucie Marek Wietecki utrzymał piłkę w boisku i dograł do dobrze ustawianego wspomnianego wcześniej Kubę, który zdobył gola. A w 70 minucie dobre podanie od Mateusza Tomaszka wyprowadzające Kubę praktycznie sam na sam z bramkarzem gości, tym samym ustalając wynik meczu na 3-1 dla Ursusa.

Po ostatnich dobrach występach Ursusa, dziś dołożyliśmy zwycięstwo. Panowie, bardzo dobra robota. Mamy nadzieję, że dzisiejsze zwycięstwo doda Wam jeszcze większej pewności i wiary w siebie i Wasze wysokie umiejętności piłkarskie. Brawo!

Następny mecz to już runda rewanżowa. Do Warszawy przyjedzie zespół Wisły Płock. Ten mecz najprawdopodobniej rozegramy we środę 10-05-2017r. o godzinie 14:00 (pierwotny termin 07-05-2017r. godz.16:30). Szczegóły zostaną podane po zatwierdzeniu terminu.

Bramki i przebieg meczu:
38' - 1-0 - Straszyński Kacper / asysta Lepa Jakub
65' - 1-1 – przeciwnik
69' - 2-1 - Lepa Jakub / asysta Wietecki Marek
70' - 3-1 - Lepa Jakub / asysta Tomaszek Mateusz

Skład Ursusa:

Skład: Jabłoński Krzysztof (1, br.) - Jurczyński Patryk (5), Śledziak Michał (88), Straszyński Kacper (96), Wietecki Marek (70, kpt.), Kozarzewski Adrian (23), Kowalski Jakub (99), Lepa Jakub (28), Schiele Piotr (27), Kołomański Stanisław (25), Lenarcik Kacper (4). Grali także: Gontarczyk Michał (12), Reznikov Kyrylo (14), Tomaszek Mateusz (13), Ślęzak Antoni (7).

Trener: Matuszewski Marcin.
II Trener: Matuszewski Maciej.