Aktualności

Obóz letni

• autor: Makaron04, 2014-08-19 10:44

Podsumowanie obozu letniego

W okresie od 16-08-2014 do 23-08-2014 KS Ursus rocznik 2003 przebywał na letnim zgrupowaniu piłkarskim przygotowującym do sezonu 2014/2015 w Krakowie. Przygotowania skupiony były przede wszystkim na przejściu systemu gry z „7” na „9”. Do dyspozycji mieliśmy obiekty sportowe w Skotnikach, pełnowymiarowe sztuczne boisko. W trakcie zgrupowania odbyły się wszystkie zaplanowane jednostki treningowe. Bardzo ważnym elementem tego zgrupowania były rozegrane sparingi z silnymi drużynami krakowskimi: z Garbarnią Kraków 2003 (obie drużyny Garbarni wygrały swoje ligi), z Cracovią 2003, Wisłą Kraków 2003 oraz Akademią Piłkarską 21 rocznik 2002 i 2003.

We wszystkich sparingach chłopcy starali się realizować założenia taktyczne.
Dodatkowymi atrakcjami podczas osoby była wycieczka na stadion krakowskiej Wisły na mecz Ekstraklasy : Wisła – Lechia. Trening teoretyczny – mecz mógł się podobać. Drugą atrakcją było zwiedzenie stadionu Cracovii od szatni począwszy na głównej płycie kończąc. Było to możliwe dzięki uprzejmości Trenerowi zespołu Cracovii Robertowi Podolińskiemu i jego asystentowi (dobrze znanemu w KS Ursus) Michałowi Pulkowskiemu, który był naszym przewodnikiem. W tym miejscu serdecznie obu Panom DZIĘKUJEMY ! Po zwiedzeniu stadionu udaliśmy się na trening seniorów Cracovii. Chłopcy mogli z bliska obejrzeć jak wygląda trening zespołu grającego w Ekstraklasie, a po treningu zamienić kilka słów z piłkarzami.

Sparingi:
Garbarnia I Kraków – KS Ursus I 2-2 (2-0). Bramki: Świerzyński Paweł i Lepa Jakub.
Pierwszy sparing rozegraliśmy z Garbarnią. Mimo przewagi jaką posiadaliśmy w tym meczu, to po naszych błędach przegrywaliśmy do przerwy 2-0. W drugiej połowie potrafiliśmy wykorzystać tylko 2 sytuacje i doprowadziliśmy do remisu. Mecz trwał 2 x 30 minut.

AP 21 2002/2003 – KS Ursus I 8-0 (3-0, 3-0, 2-0).
Kolejnym naszym sparing partnerem był mocny łączony zespół AP 21. Rywale starsi, lepsi fizycznie nie dali żadnych szans „Traktorkom”. Mecz trwał 3 x 20 minut.

Cracovia I Kraków – KS Ursus I 1-1 (0-1). Bramka: Straszyński Kacper.
W trzecim sparingu, który przyszło grać młodym piłkarzom w strugach padającego deszczu był zespół Cracovii. W tym spotkaniu byliśmy lepsi piłkarsko, ale zabrakło skuteczności, żeby to potwierdzić w wyniku. Kolejna strata bramki po ewidentnym naszym błędzie przy wyprowadzaniu piłki, co z e stoickim spokojem wykorzystał zawodnik rywali.

Wisła I Kraków – KS Ursus I 3-1 (1-1). Bramka: Straszyński Kacper.
Ostatniego dnia obozu chłopcy rozegrali najlepszy nasz mecz na obozie, rywal bardzo dobry piłkarsko. Mimo zmęczenia obozem chłopcy bardzo dobrze wytrzymali kondycyjnie ten mecz. Stwarzali sytuacje bramkowe, ale niestety znów zawodziła skuteczność. Trochę też może nas usprawiedliwić fakt, że nie graliśmy na sztucznej nawierzchni tylko na naturalnej trawie, do czego nasi piłkarze nie są przyzwyczajeni.

Liga już wkrótce. Mamy nadzieję, że czas intensywnie przepracowany na obozie piłkarskim przyniesie efekty w meczach o punkty w nadchodzącym sezonie 2014/2015.