VII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKARSKI O „ PUCHAR...

• autor: Makaron04, 2014-07-15 10:23
VII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKARSKI O „ PUCHAR PAMIĘCI MAŁEGO POWSTAŃCA&#

VII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKARSKI

O „ PUCHAR PAMIĘCI MAŁEGO POWSTAŃCA”

W rozegranym w dniach 31-07-2014 – 02-08-2014 VII Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim o Puchar Pamięci Małego Powstańca, drużyna nasza zajęła IX pozycję. Z przebiegu gry meczy turniejowych jesteśmy bardzo zadowoleni, mniej za to ze skuteczności. W meczach tych ponownie brakowało zwieńczenia fajnych akcji zdobywaniem goli. Zresztą jak sami organizatorzy Turnieju słusznie zauważyli, że najbardziej zacięte mecze toczyli nasi młodzi piłkarze z Ursusa. Pierwszego dnia  ulegliśmy jak się później okazało brązowym medalistom turnieju - FC Lwów 4:5. Ten mecz miał dwa oblicza – do przerwy przegrywaliśmy 3:1, by na 5 minut przed końcem prowadziliśmy 4:3, ale ostatecznie ulegliśmy 4:5. W kolejnym meczu zremisowaliśmy z Kosą Konstancin 2:2 (nasz rywal w nowym sezonie 2014/2015), goniąc ciągle wynik. Drugiego dnia zaczęliśmy turniej od meczu z gospodarzami, a więc z Polonią. W tej potyczce mieliśmy więcej z gry, ale udokumentowaliśmy to tylko zdobyciem jednego gola. Bramkę na 1:1 straciliśmy zaraz po wyjściu na prowadzenie. W końcowych minutach meczu tracimy bramkę z pozoru niegroźnego strzału z rzutu wolnego. Niestety mimo naporu i oblężenia bramki gospodarzy na wyrównanie i wygranie meczu po prostu zabrakło już czasu.
Ostatni mecz w grupie rozegraliśmy ze zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w całym turnieju z drużyną Fortuny Dusseldorf. Fortuna do meczu z nami przystępowała z pokaźną zdobyczą bramkową. Po 3 meczach bilans bramek 21-0. Pierwszą połowę przegraliśmy 7:0, natomiast w drugiej zagraliśmy naprawdę bardzo dobrze w każdej formacji. Dotąd niepokonanemu bramkarzowi i ku zdziwieniu kibicom Fortuny strzeliliśmy 2 gole, tracąc tylko jednego. Tę część gry wygraliśmy 2:1. A więc można! J. W meczu o IX miejsce pokonaliśmy PKS Radość 7:1.

Podsumowując – była to bardzo cenna lekcja piłki nożnej, a także historii. 01-08 o godz. 17.00 wszyscy uczestnicy turnieju złożyli kwiaty pod pomnikiem Małego Powstańca na Podwalu.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie na turniej.

KS Ursus – PKS Radość 7:1 (6:1)
Bramki: Straszyński Kacper x4, Lenarcik Kacper, Jurczyński Patryk, Wietecki Marek.

FC Lwów - Kosa 7:0

Międzynarodowy Turniej Piłkarski o Puchar Pamięci Małego Powstańca to wyraz hołdu dla dzieci, które walczyły i ginęły w Powstaniu Warszawskim. Zawody odbędą się w dniach 31.07.2014-02.08.2014 r. na terenie W.O.S.i R. Polonia Warszawa przy ulicy Konwiktorskiej 6 w Warszawie. W roku 2014 Turniej związany jest z jubileuszem 70-tej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W tegorocznym Turnieju wezmą udział młodzieżowe drużyny piłkarskie roczników 2003/2004, łącznie około 200 uczestników z Polski, Niemiec, Ukrainy i Anglii, ok. 2000 – 3000 odwiedzających, oraz wiele znanych powszechnie osobistości, sportowców i polityków.

Powołani Piłkarze KS Ursus:

Oskar Fus, Michał Gontarczyk, Mikołaj Grochala, Jan Grzesiak, Patryk Jurczyński, Piotr Kołodziejczyk, Adrian Kozarzewski, Kacper Lenarcik, Jakub Lepa, Kacper Pielach, Oskar Pyrzyna, Piotr Schiele, Kacper Straszyński, Michał Śledziak, Paweł Świerzyński, Rafał Stańczyk, Antek Szpuda, Marek Wietecki,

W Turnieju weźmie udział ogółem 10 zespołów chłopców. Gry będą się toczyły w grupach systemem każdy z każdym, po rozegraniu meczy grupowych drużyny z odpowiadających sobie miejsc w grupach zagrają mecze, które ustalą kolejność w Turnieju. Zwycięzcy  zmierzą się w meczu finałowym w sobotę 2 sierpnia o godzinie 11.00, ceremonię zamknięcia Turnieju  uświetni wielu szacownych gości.

Celem Turnieju jest propagowanie wśród młodego pokolenia idei pojednania i przyjaźni między narodami. Służyć ma temu wspólny udział w sportowej rywalizacji. Przez trzy dni młodzież uczestnicząca w imprezie, będzie brała udział nie tylko w zajęciach sportowych, ale także w historyczno – edukacyjnych, mających za zadanie promocję Warszawy, poznanie najpiękniejszych miejsc w Stolicy i jej bohaterskiej przeszłości udając się na wycieczkę po Starówce, która zakończy się na Podwalu, przed pomnikiem Małego Powstańca. Tam oddamy  hołd wszystkim dzieciom poległym w Warszawie w czasie II wojny światowej.

Dodatkową atrakcją w piątek  1 sierpnia w o godzinie 17.30 Piknik Powstańczy - żołnierska grochówka i gorąca kiełbasa z rożna dla wszystkich uczestników Turnieju i dzieci przebywających  na wakacjach w Warszawie oraz dzieci z domów Dziecka, będzie to połączenie posiłku z wieloma atrakcjami sportowymi na tle muzyki powstańczej z udziałem Policji,  Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego.

Wstęp na Turniej i imprezy dodatkowe jest całkowicie bezpłatny i bez ograniczeń wiekowych.

Poparcie dla idei turnieju okazały m.in. władze miejskie Miasto Stołeczne Warszawa o oraz wiele znanych firm.

Organizatorem imprezy jest Fundacja na Rzecz Rozwoju i Promocji Sportu Młodzieżowego, której założycielem jest honorowy prezes KS Polonia Warszawa Jerzy Piekarzewski, współorganizatorami są Polski Związek Piłki Nożnej, Mazowiecki Związek Piłki Nożnej oraz Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA.

Honorowy patronat nad imprezą objęła również i w tym roku Pani Prezydent miasta stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz – Waltz.

Patronat medialny nad imprezą obejmą: TVP Warszawa, „Fakt”, „Życie Warszawy”, „Gazeta Wyborcza”, „Radio dla Ciebie”

vs

• 17.00 – godzina ‘W” - uroczysta syrena symbolizująca wydarzenia Powstania Warszawskiego, minuta                         ciszy, złożenie kwiatów pod Pomnikiem Małego Powstańca
  • 17.30 PIKNIK POWSTAŃCZY – żołnierska zupa i gorąca kiełbasa z rożna dla wszystkich uczestników    Turnieju , zawody sportowe z nagrodami na tle muzyki powstańczej z udziałem Policji , Straży Pożarnej oraz  Jednostki Wojskowej 4198.