Turniej Finałowy o Mistrzostwo Warszawy Orlików U-11

Orliki U-11

Turniej Finałowy

o

Mistrzostwo Warszawy

W dniu 28-06-2014 na boisku przy ul. Zielenieckiej 2 w Warszawie odbył się turniej finałowy Mistrzostw Warszawy Orlików U-11 (rocznik 2003).

Nasza drużyna trafiła do grupy B i razem ze Zniczem Pruszków, Pogonią Grodzisk Maz. oraz SEMP Ursynów walczyła o wyjście z grupy i awans do półfinałów. Mecze trwały tylko 2 x 10 minut, co do końca może nie było miarodajne.
Zajęliśmy dziś miejsce tuż za podium, a więc przypadła nam 4 lokata. W dzisiejszym turnieju jak i w meczach ligowych niestety w kluczowych momentach meczy ponownie zawodziła skuteczność. Zabrakło też odrobiny szczęścia, nie ustrzegliśmy się też błędów i na odrabianie strat zabrakło czasu.

Warto odnotować, że KS Ursus drugi raz z rzędu znalazł się w ścisłej czwórce w rozgrywkach Mazowieckiego ZPN w Warszawie i okolicach (w sezonie 2012/2013 zajęliśmy 2 miejsce).
Dziś zajęte czwarte miejsce wśród 93 zgłoszonych i występujących w sezonie 2013/2014 drużyn w rozgrywkach ligowych jest niewątpliwie wielkim sukcesem.

Gratulujemy młodym „Traktorkom” świetnej postawy, tego że mogli ponownie przeżyć fantastyczną przygodę jaką były mecze turniejowe o tytuł Mistrza Warszawy. Dziś Panowie potwierdziliście, że jesteście w czołówce najlepszych drużyn na Mazowszu! Brawo dla drużyny jak i ich Trenerów!

Wyniki i strzelcy:
Ursus - Znicz 2-1 (1-1)
Bramki: Wietecki Marek, Pyrzyna Oskar
Asysty: Pyrzyna Oskar, Kozarzewski Adrian

KS Ursus - Pogoń Grodzisk Maz. 5-1 (4-1)
Bramki: 2x Straszyński Kacper, 1x Pyrzyna Oskar, Kozarzewski Adrian, Schiele Piotr

4. KS Ursus Warszawa

Gratulacje dla wszystkich drużyn biorących udział w tym turnieju, a w szczególności dla tych, które zajęły miejsca na podium.

REGULAMIN TURNIEJU FINAŁOWEGO ORLIKÓW U-11/U-10 O MISTRZOSTWO WARSZAWY

1. W finałach bierze udział po 8 drużyn – zwycięzcy grup rozgrywkowych Orlików U-11 rocznik 2003 oraz Orlików U-10
rocznik 2004 z sezonu 2013/2014.
2. Drużyny podzielone zostaną w swoich kategoriach wiekowych na dwie grupy półfinałowe, z których do fazy finałowej
awansują po 2 najwyżej sklasyfikowane w grupach zespoły. Finały zostaną rozegrane systemem pucharowym –
półfinały: I miejsce z grupy A – II miejsce z grupy B oraz I miejsce z grupy B – II miejsce z grupy A. Zwycięzcy tych
meczy zagrają o tytuł Mistrza Warszawy, przegrani o III miejsce w Mistrzostwach Warszawy.
3. W turnieju półfinałowym kolejność zespołów w tabeli ustala się według liczby zdobytych punktów w poszczególnych
meczach.
 Zwycięstwo - 3 pkt
 Remis - 1 pkt
 Przegrana - 0 pkt
4. W fazie finałowej w przypadku remisu celem wyłonienia zwycięzcy drużyny zarządza się serię 5 rzutów karnych (w
przypadku dalszej równości kolejne serie rzutów karnych do osiągnięcia rozstrzygnięcia).
5. W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez dwie lub więcej drużyn o zajętym
 miejscu decyduje:
1) Przy dwóch zespołach:
 wynik bezpośredniego spotkania pomiędzy zainteresowanymi drużynami,
 przy dalszej równości, korzystniejsza różnica goli we wszystkich spotkaniach ,
 w przypadku dalszej równości większa liczba goli zdobytych we wszystkich spotkaniach,
 w przypadku dalszej równości zarządza się serię 5 rzutów karnych (w przypadku dalszej równości kolejne serie
rzutów karnych do osiągnięcia rozstrzygnięcia)
2) Przy więcej niż dwóch zespołach - przeprowadza się dodatkową punktację pomocniczą spotkań wyłącznie
między zainteresowanymi drużynami, kierując się kolejno zasadami podanymi w ust. 1.
6. Pole gry , wymiary bramki, piłka do gry, obuwie – zgodnie z Regulaminem Rozgrywek drużyn 7-osobowych.
7. Czas trwania zawodów w grupie półfinałowej: 2 x 10 minut z 5-cio minutową przerwą.
W fazie finałowej: 2 x 10 minut z 5-cio minutową przerwą. W przerwie zawodów drużyny zmieniają połowy pola gry.
8. Opiekę medyczną zapewnia Mazowiecki ZPN.
9. Zespół liczy maksymalnie 18 zawodników – zgłoszonych do rozgrywek w sezonie 2013/2014 , pod składem podpisuje
się trener/kierownik oraz kapitan zespołu. Drużyna musi posiadać wszystkie dokumenty uprawniające zawodników
do gry tj. dokument tożsamości, ważne badania lekarskie. Sędzia nie dopuści do gry zawodników, którzy nie mają
dokumentu tożsamości ze zdjęciem (legitymacja szkolna, paszport) oraz aktualnej karty zdrowia.
10. Na boisku gra siedmiu zawodników, z których jeden jest bramkarzem (odróżnia się kolorem koszulki). Do rozpoczęcia
lub kontynuowania gry wymagany jest udział minimum sześciu zawodników w każdym zespole.
11. Zmiany zawodników powrotne, bez ograniczeń ilościowych, z zachowaniem porządku, w przerwach w grze.
12. Złośliwe faule oraz niesportowe zachowanie będą karane czasowym wykluczeniem z gry /2 - 5 minut/. Wybitne
niesportowe zachowanie może zostać ukarane „czerwoną kartką” co skutkować będzie odsunięciem od następnego
meczu.
13. Nie obowiązuje przepis o spalonym.
14. Rzut wolny - wszyscy przeciwnicy znajdują się w odległości co najmniej 7 metrów od piłki.
15. Rzut karny – z 9 metrów.
16. Rzut od bramki, wrzut z autu, rzut z rogu - wg przepisów gry w piłkę nożną.
17. Zawody prowadzone są przez sędziego, którego wyznacza Mazowiecki ZPN.
18. Inne rozstrzygnięcia - z zachowaniem zdrowego rozsądku, w imię przyjacielskiej i serdecznej atmosfery zawodów.